Nafta hind on täna tõusuteel – energiasektoris toimub tugev kulude kärpimine ning hinnatõusule aitab kaasa ka nõrgenev dollar.

- Nafta rafineerimistehas Kanadas.
- Foto: Bloomberg
Täna ütles naftaettevõtte Shell tegevjuht, et pakkumine ei pruugi suureneva nõudlusega sammu pidada. Mitmed firmad on oma eelarveid hinnalanguse tõttu kõvasti kärpinud ja seetõttu on oodata ka pakkumise langust.
Täna teatas koondamistest ja investeeringute vähendamisest ka Prantsusmaa energiaettevõtte Total.
„Shelli tegevjuhi kommentaarid ja nõrgenev dollar aitavad hinnatõusule kaasa,“ ütles Price Futures Group analüütik Phil Flynn.
Pärast mitmepäevast langust on nii WTI kui ka Brenti toornafta hinnad taastumas. WTI on täna kallinenud 3,8 protsenti ja Brent 4,72 protsenti.
Turgudel jaotutakse nafta hinna osas kahte leeri. Üks pool usub, et nafta hinnapõhi on saavutatud ning viimase kuu jooksul toimunud 25protsendiline hinnatõus tõestab seda. Teised usuvad, et hind tõuseb lühiajaliselt, et siis korrektsiooni jätkata ja vajuda veelgi madalamale.